Prowadzenie Wolontariatu na rzecz Stowarzyszenia i lokalnego środowiska.

Wolontariat Stowarzyszenia tworzą młodzi ludzie –  uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych z terenu gminy Nawojowa i okolic. Obecnie w Stowarzyszeniu jest 36 wolontariuszy.

Spotkania wolontariatu odbywały się w każdą środę w budynku na stadionie sportowym w Nawojowej, ul. Lipowa 3 –  w godz. 16.00 – 18.00 – w okresie letnim, a w okresie zimowym od godz. 16.00 do 17.00  i okazjonalnie w terenie – przy realizacji zadań Statutowych Stowarzyszenia.

W okresie od stycznia 2018r. do grudnia 2018r. wolontariusze realizowali  następujące zadania:

• wsparcie i pomoc podczas Gminnego Koncertu Noworocznego – styczeń 2018 – obsługa w kuchni, czynności organizacyjno- porządkowe,
  • przygotowania do spotkania noworocznego i Gali Darczyńców – 04.02.2018r.
  • wyjazd integracyjny do Krynicy Zdroju w ferie zimowe – luty 2018r.
  • przygotowanie, dyżur przy stoisku podczas kiermaszów świątecznych,
  • przygotowanie rzeczy na kiermasz wielkanocny, dyżury przy stoisku,
  • Przygotowania do wielkiej akcji charytatywnej „ Bieg po uśmiech” połączonej z
  • „Integracyjnym Dniem Dziecka”w Nawojowej.
  • Majówka – spotkanie integracyjne – 10 maja 2018r.
  • Wielka akcja charytatywna „ Bieg po uśmiech ” na rzecz naszego podopiecznego _ Jakuba Tuczyńskiego, połączona z „ Integracyjnym Dniem Dziecka ” na Stadionie Sportowym w Nawojowej – 10 czerwca 2018r.
  • III Paraolimpiada – „ Pięciu Zmysłów ”- w Muszynie – 24 czerwca 2018r.
  • szkolenie z udzielania I pomocy poszkodowanym nad wodą i na lądzie ( OSP – w Gródku n/ Dunajcem, OSP – Nowy sącz – Biegonice, PSP nr 2 w Nowym Sączu i WOPR w Gródku n/ Dunajcem
  • wyjazd integracyjno – szkoleniowy do Gródka n/ Dunajcem w dniach od 16-18 sierpnia 2018r. pt. „ Jestem wolontariuszem – jestem odpowiedzialny za siebie i innych”
  • udział w „ Agropromocji 2018” w Nawojowej, przygotowanie materiałów, dyżur na stoisku,
  • warsztaty  z podopiecznymi w ramach projektu „ Foluszowanie we współczesnym projektowaniu” od  września do października 2018r.
  • prowadzenie różańca w kościele parafialnym dla podopiecznych, członków Stowarzyszenia oraz mieszkańców gminy Nawojowa – 17.10.2018r. ,
  • przygotowania do wystawy z zakresu foluszowania  pt. „ Foluszowanie we współczesnym projektowaniu” na dzień 18-19 listopada 2018r.
  • przygotowanie upominków dla podopiecznych z Broniszewic,
  • udział w spotkaniu Motomikołaje 2018,
  • udział w Spotkaniu Noworocznym Stowarzyszenia, integracja z podopiecznymi i nowymi wolontariuszami,