Dnia 10 czerwca 2018r. na stadionie sportowym w Nawojowej zorganizowaliśmy po raz pierwszy Integracyjny Dzień Dziecka, na który zaprosiliśmy dzieci z rodzicami z terenu gminy Nawojowa oraz naszych podopiecznych. Od lat nasze Stowarzyszenie zabiega o to, aby dzieci chore i niepełnosprawne w naszej miejscowości czuły się swobodnie, radośnie i były postrzegane jako zdrowi, pełnowartościowi ludzie.

Niedziela była doskonałym dniem na wspólną zabawę, rywalizację sportową, rodzinne biesiadowanie przy grillu czy słuchanie muzyki. Dla wszystkich dzieci i gości zgromadzonych na placu charytatywnie zaśpiewał finalista programu The Voice of Poland – Michał Szczygieł. Tego dnia mieliśmy również okazję do okazania dobrego serca Kubusiowi  Tuczyńskiemu – naszemu podopiecznemu. Wspólnie z Fundacją „ Garda” oraz naszymi przyjaciółmi, darczyńcami i sponsorami zorganizowaliśmy charytatywny „ Bieg po uśmiech” – gdzie dzieciaki, młodzież i dorośli pobiegli dla Kuby. Udowodnili, że mają wspaniałe, dobre serca i potrafią pomagać już od najmłodszych lat. Wielki szacunek należy się wszystkim rodzicom, którzy zmobilizowali swoje pociechy do biegu, gdzie oprócz walorów sportowych i zdrowotnych liczyła się postawa godna najwyższej pochwały „ Pomagam bo chcę i wiem, że są obok mnie osoby potrzebujące mojej pomocy i mojego wsparcia”.

Dzięki wspólnej pracy, pomocy i wsparciu wszystkich osób zaangażowanych w akcję charytatywną udało się zebrać na rzecz pomocy Kubusiowi i jego rodzinie –8 511 zł. Zakupiono dla Państwa Tuczyńskich bon w tej wysokości w sklepie „Agata – meble”- na który będą mogli zakupić nowe meble, do świeżo wybudowanego dla nich domu przez Fundację

„ Renovo”

Zabezpieczenie Integracyjnego Dnia Dziecka:

– Ratownicy Medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu,

– Strażacy z OSP – Nawojowa,