25 czerwca 2017 r. na stadionie sportowym w Nawojowej odbyła się II Nawojowska Paraolimpiada, z udziałem podopiecznych naszego Stowarzyszenia.

Tym razem, dla dzieci zorganizowaliśmy maraton pieszy połączony z zadaniami sportowymi. Po otwarciu imprezy sportowo – integracyjnej i przecięciu wstęgi przez Zarząd, Wójta Gminy, Dyrektora GOK- u, Księdza Piotra, Siostrę Damianę i Mateusza Homoncika – wszyscy uczestnicy ruszyli w drogę  przez centrum Nawojowej w stronę Gminnego Publicznego Przedszkola. Po drodze wolontariusze, podopieczni oraz ich rodzice trąbili na kolorowych trąbkach, machali balonami, nieśli  transparenty Stowarzyszenia. Było bardzo wesoło. Na placu przedszkolnym odbył się krótki odpoczynek po marszu w pełnym słońcu. Wszyscy otrzymali pyszne lody i mogli na chwilę zrelaksować się na trawce. Następnie dzieci z wielką radością i niecierpliwością, ruszyły dalej pieszo, w stronę 10 bramek sportowych, przy których czekały je zadania. Zadania, jak zwykle, były dostosowane do możliwości psychofizycznych podopiecznych. Każdy paraolimpijczyk, po dobrze wykonanym zadaniu otrzymywał nagrodę. Pod koniec trasy maratonu zebrał aż 10 gadżetów, przygotowanych przez nasze Stowarzyszenie i Fundację Garda. Na mecie wszyscy uczestnicy Paraolimpiady otrzymali medale olimpijskie i dyplomy. Wręczenia medali dokonał wójt gminy dr inż. Stanisław Kiełbasa oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jan Kulpa. Później odbył się piknik rodzinny przy grillu. Poczęstunek przygotowali członkowie Stowarzyszenia NGW.

Jak zwykle radość dzieci z otrzymania medalu olimpijskiego na wagę złota. W tym roku przygotowaliśmy dla podopiecznych maraton pieszy, maraton – gdyż dla niektórych dzieci przejście lub przejazd wózkiem inwalidzkim nawet krótkiej trasy to znaczny wysiłek fizyczny. Wszyscy uczestnicy Paraolimpiady okazali się wielkimi mistrzami, zarówno dzieci uczestniczące w maratonie, jak i wolontariusze przygotowujący całą imprezę sportową. Zrealizowaliśmy kolejne ważne zadanie naszego Stowarzyszenia i cieszymy się, że dzieci chore i niepełnosprawne są pozytywnie postrzegane w naszym lokalnym środowisku.