Wielka impreza charytatywna zorganizowana przez nasze Stowarzyszenie i Fundację Renovo na rzecz naszego podopiecznego. Duże zaangażowanie naszych członków i wolontariuszy oraz mieszkańców gminy.

My jako Stowarzyszenie szukamy różnych form pomocy dla naszych podopiecznych. Teraz naszego wsparcia potrzebuje Kuba i jego rodzina, dlatego wyznaczyliśmy sobie to ważne zadanie. Wszyscy, którzy uczestniczyli w tej imprezie dołożyli ważną cegiełkę, do budowy nie tylko realnego domu, ale cegiełkę wiary, dobroci i  nadziei w to, że ludzie wspólnie mogą „budować” wielkie rzeczy!

Pierwszym etapem realizacji zadania było zorganizowanie imprezy charytatywnej pt.

 „ Bieg po dom”, która odbyła się  dnia 11 czerwca 2017r. na stadionie sportowym w Nawojowej. Wspólnie z Fundacją Renovo zajęliśmy się organizacją imprezy.  Przygotowania do akcji trwały od dawna. Trzeba było opracować całą logistykę biegu na różnych dystansach, którą zajęli się panowie z Fundacji.  W tym czasie odbyło się też kilka spotkań naszego Stowarzyszenia i Fundacji Renovo z przedstawicielami poszczególnych organizacji, którzy wolontarystycznie postanowili przyłączyć się do akcji.

 

Dużą atrakcją imprezy była licytacja wartościowych przedmiotów. Ofiarowali je różni artyści, sponsorzy, osoby prywatne. Powodzeniem cieszyła się licytacja koszulki Sandecji, podarowana przez Grupę motocyklistów Sącz Bikers, którą wylicytowano na 1150 zł.

 

W biegu na różnych dystansach, wzięło udział ponad 350 osób od przedszkolaków po seniorów.  Liczną grupę biegaczy stanowili uczniowie, rodzice i nauczyciele S.P. Nawojowa. Grono pedagogiczne oraz uczniowie szkoły, do której uczęszcza Kubuś, od samego początku bardzo wspierają chłopca i jego rodzinę. Kolejną niespodziankę dla chłopca przygotowali strażacy z OSP Nowy Sącz – Biegonice. Ofiarowali Kubie strój strażacki – rozmiar 128. Następnie w pełnym umundurowaniu zabrali chłopca samochodem strażackim na przejażdżkę po okolicy. Podczas włączania sygnałów świetlnych i dźwiękowych Kuba i jego najbliżsi byli bardzo wzruszeni. Strażaków z tej drużyny możemy nazwać naszymi przyjaciółmi, gdyż zawsze możemy na nich liczyć podczas ważnych imprez naszego Stowarzyszenia.

 Nad sprawnym przebiegiem imprezy charytatywnej czuwało ponad 40 wolontariuszy naszego Stowarzyszenia. Każdy miał przydzielone zadanie i czuwał, aby wszyscy goście i biegacze czuli się u nas dobrze. Pomarańczowe koszulki wolontariacie widać było wszędzie. Potrzebni byliśmy na starcie i mecie biegu, na zapleczu kuchennym, w szatniach, w depozycje, w biurze startowym, przy grillu i tam, gdzie nasza pomoc była nieodzowna.

Nasi wolontariusze zbierali pieniądze do puszek i pomagali przy licytacji. Przygotowywali się rzetelnie do tej akcji przez kilka miesięcy podczas warsztatów wolontariackich. Każdemu z nich przyświecał  jeden cel – pomóc Kubusiowi – naszemu podopiecznemu.

Dochód jaki uzyskaliśmy to około 17 tyś. i zostanie przeznaczony na zakup materiałów potrzebnych do budowy domu. Wszyscy biegacze uczestniczący w biegu dołożyli cenną cegiełkę na ten cel. Oprócz biegaczy swój wkład pieniężny włożyli wszyscy uczestnicy imprezy, którzy korzystali z różnych atrakcji tj. przejażdżka na motocyklu czy koniu, udział w zabawach animacyjnych, fotobudce, kąciku czytelniczym.

 

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwały służby mundurowe:

– Ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu,

– GOPR z Krynicy Zdroju – bardzo potrzebny na trasie głównego biegu 10 km,

– Strażacy z OSP Nowy Sącz – Biegonice

– Strażacy z OSP Nawojowa – rozstawieni na trasie głównego biegu 10 km,

– Strażacy PSP JRG 2 – Nowy Sącz,

– Policja.