Jakub Tuczyński został naszym podopiecznym, któremu postanowiliśmy pomóc i wesprzeć jego rodzinę. W akcję pomocy zaangażowaliśmy wiele ludzi dobrego serca. W październiku 2016r. dotarła do nas smutna wiadomość, że uczeń S.P. w Nawojowej poważnie zachorował. Kubuś Tuczyński jest uczniem klasy pierwszej i od momentu zdiagnozowania guza mózgu większość czasu przebywa w szpitalu ze swoją mamusią. Pomimo swojej ciężkiej choroby chłopiec jest bardzo radosny i życzliwy dla innych.

Jako Stowarzyszenie szukaliśmy różnych źródeł pomocy dla Kubusia. Zainteresował nas problem mieszkaniowy Państwa Tuczyńskich, z którym borykali się już od dawna, a w tej szczególnej chwili stał się on priorytetowy. Postanowiliśmy im pomóc. Z prośbą zwróciliśmy się do przedstawicieli Fundacji Renovo w Nowym Sączu: Łukasza Koczenasz i Łukasza Ziemnika. Spotkaliśmy się z wielką życzliwością, zrozumieniem i empatią ze strony obu Panów. Fundacja Renovo zajmuje się między innymi prowadzeniem działań budowlanych i remontowych dla najbardziej potrzebujących. Po spotkaniu przedstawicieli Fundacji z rodziną Tuczyńskich zapadła decyzja o dokończeniu domu dla całej rodziny, a przede wszystkim dla Kubusia, który potrzebuje własnego pokoju, w którym można by było go rehabilitować. Rozpoczęliśmy szerokie starania o zrealizowanie tego zadania. Cieszymy się, że mamy duże wsparcie ze strony przedstawicieli Urzędu Gminy, Fundacji Renovo, Parafii, S.P. Nawojowa oraz wszystkich ludzi dobrego serca.

Wspólnie rozpoczynamy wielkie zadanie,  którego  pierwszym etapem będzie „ Bieg po dom” dnia 11 czerwca 2017r.