Wśród różnych form pomocy dla misjonarzy, którzy przybliżają Chrystusa ludziom na całym świecie, jest ofiara z naszego cierpienia. Każdy z nas chciałby uniknąć cierpienia, ale życie weryfikuje te pragnienia. Bardzo często nie mamy wpływu na to, co nas spotyka. Nawet małe dzieci mają swoje cierpienia – swoje bolesne tajemnice.

W tym szczególnym dniu, różaniec poprowadzili członkowie i młodzi wolontariusze Stowarzyszenia Nawojowska Grupa Wsparcia. Rozważano tajemnice bolesne różańca. Obecni na modlitwie, ofiarowali swoje troski, kłopoty, zmartwienia, cierpienia te zarówno fizyczne jak i duchowe, swą niepełnosprawność, jako dar cierpienia dla misji. Ofiara z naszego cierpienia to coś najpiękniejszego, co możemy ofiarować misjonarzom odbywającym swą posługę na całym świecie. Stowarzyszenie wykonało kilkumetrowy różaniec misyjny, który ofiarowało jako dar dla naszej  Parafii.